Low panelák

REALIZACE: BRNO

Interiér na přechodnou dobu v přesluhujícím domě.Cílem tohoto projektu bylo vytvořit příjmené prostředí a interiér na přechodnou dobu v přesluhujícím panelovém domě.Už dlouhou dobu přesluhující panelový byt prodělal rekonstrukci jádra a chodby, přo které nebyl kladen důraz na detail, ani fuknci. Alespoň bylo ve větší míře využito nerušivých prvků a materiálů. I přes to, měl tento byt potenciál stát se příjemným prostředím pro 2 nastávající rodiče. Orientace východ - západ, výhled na panorama Brno. Malý balkon, kde si člověk v prostředí sídliště může v pohodlí vypít šálek kávy, když se mu zrovna nechce ven. Další výhodou byly bezesporu původní parkety v obou pokojích.

+ Dispozice

+ Materiálové řešení

+ Interiérový design

+ autorský design

‚nikdo nevěděl, jak dlouho budeme moci zůstat‘

Protože smlouva bytu byla podepsaná na jeden rok, znělo zadání jasně: Vytvořit příjemné prostředí s důrazem na cenu. Ideálně použít pár stávajích kusů nábytku vlastních, zybtek sehnat na blešáku nebo upcyklovat, tj. přeměnit staré věci na nové.

Takové bydlení i zadání řeší spoutu lidí ve všech zemích. Jsou to studenti, lidé dojíždějící na přechodnou dobu za prací. Je proti principům ekologického i ekonomického smýšlení vytvářet vestavěné skříně na míru nebo kupovat veškeré nové vybevením když nikdo neví, jak dlouho tam zůstane a kam si ho vezme sebou po skončení smlouvy.

 

DISPOZICE: 2+KK 65m2

 

‚V zimě člověk hledá slunce, v létě zase stín‘

Všichni dnes mluví o jižní orientaci bytu či domu, jako té jediné správné. Pokud jde  o pohodlí jeho uživatele, to je ovšem závislé na roční době. V zimním období se chce člověk ohřívat za sklem po ránu na sluníčku, na začátku jara už vyjít na teasu, nadechnout se čerstvého vzduchu. V létním parnu, kdy je snesitelně snad jen ve sklepě nebo klimatizované kanceláři, chce alespoň ten kousek stínu, než odejde do práce...

Proto se dispozice východ - západ ukázala jako výborná a dispozici bylo potřeba těmto pocitům klientů vybavit.

Interiér, který bude odrážet vaše já?

 

Napište mi.

Domluvme si chůzku.